Tilgjengelige sprak.

Nedlastingsalternativer.

Vis med Adobe Reader pa en rekke enheter.

Cisco & reg; XFP-modulen (Figur 1) tilbyr kunder en rekke 10 Gigabit Ethernet- og Packet-over-SONET / SDH (POS) tilkoblingsmuligheter for datasenter, kabinett for bedriftskabel og transportleverandorer for tjenesteleverandorer.

Hovedtrekkene til Cisco XFP-modulen inkluderer:

Stotter 10 GBASE Ethernet og OC-192 / STM-64 datahastigheter.

Hot-swappable inngang / utgangsenhet plugger inn i en XFP-port pa en Cisco Systems & reg; ruteren for a koble porten med nettverket.

Gir fleksibilitet til grensesnittvalg.

Stotter «pay-as-you-populate» -modellen.

Stotter digital optisk overvakingskapasitet.

Stotter Cisco-kvalitetsidentifikasjonsfunksjonen (ID) som hjelper til med a aktivere en Cisco-bryter eller -router for a finne ut om modulen er en Cisco-sertifisert og testet XFP.

Stotter optisk interoperabilitet med respektive Cisco 10GBASE XENPAK og X2 og SFP + moduler pa samme link.

Cisco 10GBASE-SR XFP-modul for MMF.

10GBASE-SR XFP er kun dedikert til Ethernet-applikasjoner. Den stotter en lenke lengde pa 26m pa standard FDDI-grade MMF. Lengde pa opptil 300m er mulig nar du bruker 2000 MHz / km MMF (OM3). Lengde pa opptil 400m er mulig nar du bruker 4700MHz * km MMF (OM4).

Cisco Multirate 10GBASE-LR, 10GBASE-LW og OC-192 / STM-64 SR-1 XFP-modul for SMF.

Multifunksjons XFP stotter bade 10GBASE-LR og 10GBASE-LW Ethernet-applikasjoner og OC-192 / STM-64 kort rekkevidde (SR-1) POS-applikasjoner. Cisco tilbyr bade vanlige og industrielle temperaturintervallprodukter.

Cisco Multirate 10GBASE-ER, 10GBASE-EW og OC-192 / STM-64 IR-2 XFP-modul for SMF.

Multifunksjons XFP stotter bade 10GBASE-ER og 10GBASE-EW Ethernet-applikasjoner og OC-192 / STM-64 mellomliggende rekkevidde (IR-2) POS-applikasjoner. Cisco tilbyr bade vanlige og industrielle temperaturintervallprodukter.

Cisco Multirate 10GBASE-ZR, 10GBASE-ZW og OC-192 / STM-64 LR-2 XFP-modul for SMF.

Multifunksjons XFP stotter bade 10GBASE-ZR og 10GBASE-ZW Ethernet-applikasjoner og OC-192 / STM-64 lang rekkevidde (LR-2) POS-applikasjoner. Cisco tilbyr bade vanlige og industrielle temperaturintervallprodukter.

Cisco XFP-moduler stottes pa Cisco-brytere og rutere. For mer informasjon, se dokumentet Cisco 10 Gigabit Ethernet Transceiver Module Compatibility Matrix: http://www.cisco.com/no/Docs/interfaces_modules/transceiver_modules/compatibility/matrix/OL_6974.html.

Koblinger og kabling.

Koblinger: Dual LC / PC-kontakt.

Bare tilkoblinger med patchkabel med PC eller UPC-kontakter stottes. Patchkabler med APC-kontakter stottes ikke. Alle kabler og kablene som brukes, ma v re i samsvar med standardene som er angitt i standardavsnittet.

Tabell 1 gir kablingsspesifikasjoner for Cisco XFP-modulen.

Tabell 1. Cisco XFP Port Cabling Spesifikasjoner.

Kjernestorrelse (mikron)

Modal bandbredde (MHz * km)

Cisco 10GBASE-SR XFP-modul for MMF.

Cisco Multirate 10GBASE-LR / -LW og OC-192 / STM-64 SR-1 XFP-modul for SMF.

Cisco Multirate 10GBASE-ER / -EW og OC-192 / STM-64 IR-2 XFP-modul for SMF **

Cisco Multirate 10GBASE-ZR / -ZW og OC-192 / STM-64 LR-2 XFP-modul for SMF2.

Tabell 2 viser de viktigste optiske egenskapene for Cisco Optical XFP-modulene. En multirate-modul, XFP-modulen, kan operere med 10 Gigabit Ethernet LAN-hastighet (10,3125 Gbps-linjehastighet), 10 Gigabit Ethernet WAN-hastighet (9,95328 Gbps-linjehastighet) eller OC-192 / STM-64 (9,95328 Gbps-linjepris).

Tabell 2. Optisk overforing og mottak av spesifikasjoner.

Overfor strom (dBm)

Motta strom (dBm)

Sende bolgelengde (nm)

Motta bolgelengde (nm)

Cisco 10GBASE-SR XFP-modul for MMF.

10GBASE-SR 850-nm MMF.

Cisco Multirate 10GBASE-LR / -LW og OC-192 / STM-64 SR-1 XFP-modul for SMF.

10GBASE-LR / -LW 1310-nm SMF.

OC-192 / STM-64 SR-1 1310 nm SMF.

Cisco Multirate 10GBASE-ER / -EW OC-192 / STM-64 IR-2 XFP-modul for SMF.

10GBASE-ER / -EW 1550-nm SMF.

OC-192 / STM-64 IR-2 1550 nm SMF.

Cisco Multirate 10GBASE-ZR / -ZW OC-192 / STM-64 LR-2 XFP-modul for SMF.

10GBASE-ZR / -ZW 1550-nm SMF.

OC-192 / STM-64 LR-2 1550-nm SMF.

Dimensjoner (L x B x H): 71 x 18,5 x 8,5 mm. Cisco XFP-moduler veier vanligvis under 300 gram.

Miljobetingelser og stromkrav.

Driftstemperaturomrade:

Kommersielt temperaturomrade (COM): 0 til 70 ° C (32 til 158 ° F)

Industrielt temperaturomrade (IND): -40 til 85 ° C (-40 til 185 ° F)

Lagertemperaturomrade: -40 til 85 ° C (-40 til 185 ° F)

Tabell 3 gir maksimal effektforbruk og driftstemperaturintervallgrader per Cisco XFP-modul.

Tabell 3. XFP-moduler Maksimal stromforbruk og driftstemperaturomrade.

Stromforbruk (W)

Driftstemperaturomrade.

Standardgaranti: 1 ar.

Utvidet garanti (valgfritt): Cisco XFP-moduler kan dekkes i et Cisco SMARTnet & reg; Stottekontrakt for Cisco-bryteren eller rutemaskinens chassis.

Tabell 4 gir bestillingsinformasjon for Cisco XFP-modulen.

Tabell 4. Bestilling av Cisco XFP og tilhorende kabler.

Cisco 10GBASE-SR XFP-modul for MMF.

Cisco Multirate 10GBASE-LR / -LW og OC-192 / STM-64 SR-1 XFP-modul for SMF.

Cisco Multirate 10GBASE-LR / -LW og OC-192 / STM-64 SR-1 XFP-modul for SMF, lav effekt (1,5W)

Cisco Multirate 10GBASE-LR / -LW og OC-192 / STM-64 SR-1 XFP-modul for SMF, industrielt temperaturomrade.

Cisco Multirate 10GBASE-ER / -EW og OC-192 / STM-64 IR-2 XFP-modul for SMF.

Cisco Multirate 10GBASE-ER / -EW og OC-192 / STM-64 IR-2 XFP-modul for SMF, lav effekt (2,5W)

Cisco Multirate 10GBASE-ER / -EW og OC-192 / STM-64 IR-2 XFP-modul for SMF, industrielt temperaturomrade.

Cisco Multirate 10GBASE-ZR / -ZW og OC-192 / STM-64 lR-2 XFP-modul for SMF.

Cisco Multirate 10GBASE-ZR / -ZW og OC-192 / STM-64 lR-2 XFP-modul for SMF, industrielt temperaturomrade.

Regulatory and Standards Compliance.

GR-20-CORE: Generiske krav til optisk fiber og fiberoptisk kabel.

GR-326-CORE: Generelle krav til enkeltmodus optiske kontakter og jumpermonteringer.

GR-1435-KORE: Generiske krav til flerfiberoptiske kontakter.

Telcordia GR-1377, ITU-T G.691 og G.693.

Laserklasse 1 21CFR-1040 LN # 50 7/2001.

Laserklasse 1 IEC60825-1.

For mer informasjon om Cisco XFP-moduler, kontakt: